Моделі реєстраторів, які це підтримують – це 38 або 39 серія з AI.
Для розпізнавання облич потрібно використовувати камеру Sunell серії Про або Ультра (назва починається на 8, приклад SN-IPR8080CQAS-B),
Для зручності вибору на сайті є ось такий фільтр:
Найкращих результатів можна досягти, використовуючи моделі, які мають можливість ручного або напівавтоматичного налаштування таких параметрів зображення, як:
Технічні характеристики об'єктива та роздільна здатність повинні забезпечувати розмір обличчя принаймні 80 пікселів у ширину на відстані, з якої люди зазвичай дивляться на камеру. Наприклад, навіть камера з роздільною здатністю 720p у поєднанні з високоспрямованим об'єктивом може ефективно працювати, тоді як 4К-камера «риб'яче око», розміщена на відстані 10 метрів, не впорається із завданням розпізнавання.
2. Розміщення камери.
Найкраще місце для установки камери - перед вхідною групою або дверним отвором, в місці, де люди будуть змушені ходити перед камерою. Щоб забезпечити кращий огляд обличчя, камера повинна бути встановлена на рівні очей або під невеликим кутом трохи вище середнього зросту людини. Також необхідно стежити за тим, щоб хоча б частина маршруту людей в зоні, де знаходиться камера, була розміщена в напрямку камери, в ідеалі, щоб людина хоча б ненадовго дивилася прямо в камеру.
ЛАЙФХАК: ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ УВАГИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДИНАМІК АБО LED ПІДСВІТКУ, ЗМУШУЮЧИ ЛЮДЕЙ ДИВИТИСЬ В БІК КАМЕРИ
Ця рекомендація може здатися дивною, але, тим не менш, вона дуже ефективна.
Адже завдання захоплення обличчя вирішено, знімок виходить максимально якісним і з ним можна працювати. Для реалізації цілком можна використовувати детектор руху і невеликий дзвіночок або лампочку. Сенс в тому, щоб привернути увагу і «умовно змусити» показати своє обличчя.
Приклади правильної та некоректної установки камер для розпізнавання облич:
3. Освітлення.
Обличчя людини має бути достатньо освітленим, не допускаючи його перетримки або недостатнього освітлення. Намагайтеся уникати ділянок, де на обличчя можуть потрапляти прямі сонячні промені, а також висококонтрастних сцен, таких як:
Для ефективного розпізнавання необхідне рівномірне та послідовне освітлення. Уникайте використання яскравих спрямованих джерел світла, які можуть створювати різкі тіні. Рекомендується використання м'яких і розсіяних джерел світла.
Якщо фотокамеру розташовано навпроти джерела світла, яскравого об'єкта на задньому плані (наприклад, сонця за передніми дверима), експозицію (або витримку) камери слід встановити вище значення за замовчуванням (автоматично), повторно підсвічуючи фон, щоб отримати світліше зображення та природний колір обличчя в кадрі.
Майте на увазі, що деякі функції покращення зображення (WDR, компенсація заднього світла – BLC, компенсація світлих тонів – HLC тощо) зазвичай призводять до розмиття кадрів. Перевірте, як ці функції впливають на якість зображення, особливо на чіткість і контрастність людини, що рухається. Набагато краще мати недоосвітлені/надмірно освітлені ділянки зображення та чітке зображення обличчя, ніж зображення з хорошим освітленням, але розмитим обличчям у кадрі.
Приклади правильної та некоректної установки камер для розпізнавання облич:
4. Налаштування камери.
Характеристики об'єктива та роздільна здатність камери повинні забезпечувати, щоб розмір обличчя людини в момент проходження під камерою становив від 30 пікселів, для ефективного розпізнавання облич рекомендується значення 80 пікселів і більше. Таким чином, для камер з низькою роздільною здатністю необхідно використовувати об'єктив із зумом або для того, щоб людина проходила ближче до камери.
Камера повинна мати можливість регулювати значення експозиції, щоб уникнути розмиття зображення людей, що проходять повз. Мінімальну експозицію зазвичай слід встановлювати на 1/60 с, рекомендована витримка – 1/100 с або більше.
Пріоритет між експозицією та діафрагмою надається експозиції. У деяких моделях камер ці налаштування контролюються налаштуваннями Різкість і Плавність, у цьому випадку параметру різкості потрібно надати пріоритет. Це означає, що краще мати темне зображення, ніж нечітке і розмите.
Також, залежно від виробника камери, цей параметр може називатися Allow low shutter або Maximum exposure – встановіть його на 1/60 або нижче. Камери без цієї можливості забезпечать розмите зображення, яке може виглядати досить добре в русі, але стоп-кадри будуть розмитими, знижуючи точність розпізнавання облич або взагалі роблячи його неможливим. Підвищена чіткість призводить до підвищення рівня зорового шуму на зображенні, що в свою чергу викликає підвищену ймовірність помилки в алгоритмах розпізнавання осіб, щоб уникнути цього негативного моменту, забезпечити краще освітлення в зоні розміщення камери.
Примітка: Використання кодека H.264 з високим стисненням або довгим інтервалом між ключовими кадрами може призвести до «ефекту хвоста» для рухомих об'єктів. Щоб цього уникнути, збільште бітрейт у налаштуваннях камери та зменшіть інтервал між ключовими кадрами.
5. Підготовка необхідної інформації для бази даних осіб.
Зображення повинні відповідати вимогам, зазначеним у пункті 4. В ідеалі знімки повинні бути зроблені на одну і ту ж камеру, люди повинні бути присутніми в повсякденному одязі і в природних позах (а не як на студійній фотосесії). Для підвищення точності розпізнавання необхідно мати кілька фотографій однієї і тієї ж людини, зроблених з різних ракурсів.
У базу завантажуються саме обличчя, тобто такі фото:
Для досягнення найкращих результатів людина на одних зображеннях повинна дивитися в бік камери, на інших - під невеликим кутом до камери (з поворотом вліво, вправо, вгору і вниз), при цьому повинні бути видні обидва ока людини.
Ключовими вимогами є:
Приклади правильної та неправильної установки камери розпізнавання облич:
Якщо у вас виникли питання з підбором обладнання або налаштуванням - звертайтесь до нашої технічної підтримки.
9240 грн
Пропускна здатність вхідна/вихідна: 80/80 |
Підтримка RS-485: Ні |
10484 грн
Пропускна здатність вхідна/вихідна: 112/112 |
Підтримка RS-485: Ні |
11088 грн
Функціональні особливості: вторгнення в область, визначення цільових типів (людина/транспорт), перетин лінії, коридорний режим, детектор руху, режим дзеркала, режим маскування, виявлення та захоплення особи, людини, транспортного засобу, перетин подвійної лінії, підрахунок людей, Вештання, напрямок руху, тривога за вказаними типами (людина та транспортний засіб) |
Фокусна відстань, мм: 4 |
10618 грн
Функціональні особливості: вторгнення в область, визначення цільових типів (людина/транспорт), перетин лінії, коридорний режим, детектор руху, режим дзеркала, режим маскування, виявлення та захоплення особи, людини, транспортного засобу, перетин подвійної лінії, підрахунок людей, Вештання, напрямок руху, тривога за вказаними типами (людина та транспортний засіб), вихідна напруга |
Фокусна відстань, мм: 2.8 |
9140 грн
Функціональні особливості: вторгнення в область, визначення цільових типів (людина/транспорт), перетин лінії, коридорний режим, детектор руху, режим дзеркала, режим маскування, виявлення та захоплення особи, людини, транспортного засобу, перетин подвійної лінії, підрахунок людей, Вештання, напрямок руху, тривога за вказаними типами (людина та транспортний засіб) |
Фокусна відстань, мм: 4 |